Dolny Śląsk-Lądek Zdrój

Dolny Śląsk to miejsce wielu atrakcji turystycznych-kraina wspaniałych zamków (Książ, Bolków, Czocha), ciekawych miejscowości o pięknej zabudowie (Wrocław, Kłodzko, Bardo), licznych uzdrowisk i sanatoriów (Lądek Zdrój, Kudowa Zdrój, Cieplice) i starych gór (Góry Izerskie, Góry Stołowe, Karkonosze) rozciągających się na południu regionu. Dolny Śląsk to także świat starych kopalni (Złoty Stok, Nowa Ruda) i  tajemniczych podziemnych obiektów (Kompleks Głuszyca, Kompleks Osówka). To wymarzone miejsce na kilkudniowe wycieczki, z których z pewnością przywieziesz niezapomniane przeżycia, bo prócz architektonicznych perełek i górskich zmagań, oferują ciekawy krajobraz i fantastyczne widoki.

Lądek – Zdrój położony jest na wysokości 440 do 500 m n.p.m. Znajduje się pomiędzy pasmem Gór Złotych, a Krowiarek w dolinie rzeki Białej Lądeckiej. Występują tu radoczynne (zawierające radon) cieplice siarczkowe i fluorkowe.Od XV w. znany jest jako uzdrowisko. Najstarszy zakład przyrodoleczniczy „Jerzy” powstał w 1485 roku.

Kraków – Paczków – Złoty Stok-Lądek Zdrój -Kłodzko -Książ -Wrocław- Kraków

Cena obejmuje:

*4 noclegi

*wyżywienie – śniadanie 4x, obiad 2x, kolacja 3x

*przejazd autokarem, barek, DVD, klimatyzacja, WC

*opiekę organizatora

*wycieczki po Dolnym Śląsku i wstępy do zwiedzanych obiektów

Cena zawiera:

*opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów: 117,25 PLN/osobę

Cena nie zawiera:

*indywidualnych posiłków

 Cena liczona na 40 uczestników.

Minimalna ilość uczestników 46 + opieka 3 osoby

Maksymalna ilość uczestników 56+opieka 4 osób

Każdy uczestnik w czasie zwiedzania Jaskini Radochowskiej, Kompleksu Osówka oraz pobytu w Górach Stołowych powinien posiadać plecak, wygodne i trwałe obuwie, ciepłe i nieprzemakalne okrycie wierzchnie (kurtka, bluza z polaru, czapka itp.) ze względu na kamieniste ścieżki, niskie temperatury pod ziemią 7 – 9 C oraz możliwe zmiany pogody w górach.

Program.

1 dzień

Wyjazd z Krakowa w godz. rannych. Przejazd do Paczkowa – zwiedzanie średniowiecznego układu starego miasta, murów obronnych i baszt z XIII w., kościoła obronnego z XIV w. św. Jana Ewangelisty. Przejście ścieżką widokową po murach miejskich. Indywidualny posiłek. Przejazd do Złotego Stoku. Zwiedzanie nieczynnej kopalni złota z XIII w. i średniowiecznego parku rozrywki. Przyjazd do Lądku Zdroju. Zakwaterowanie w OW Cecylia. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Wyjazd do Parku Narodowego Gór Stołowych. Przyjazd do miejscowości Karłów. Przejście trasą turystyczną do schroniska „Na Strzelińcu” na górze Strzeliniec, 919 m n.p.m. Podziwianie widoków Kotliny Kłodzkiej, sesja zdjęciowa. Powrót do hotelu. Obiad. Przejazd do miejscowości Radochów. Zwiedzanie „Jaskini Radochowskiej”, jednej z największych jaskiń w Sudetach, powstałej w pliocenie (5-1,6 mln lat temu). Przejście podziemnymi korytarzami i podziwianie szaty naciekowej. Każdy uczestnik dostanie kask z lampą czołówką. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

3 dzień

Śniadanie.  Przejazd do zamku Książ powstałego w XIII w. Zwiedzanie zespołu rezydencjalnego: muzeum zamkowe, tarasy widokowe i palmiarnia (czas około 2,5 godz.). Przejazd do miejscowości Sierpnica. Zwiedzanie Tajemniczego Podziemnego Miasta Głuszyca – Kompleksu Osówka. Przejście podziemnej trasy turystycznej – „trasa edukacyjna” (czas 2 godz.).  Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Przejazd do Kłodzka. Zwiedzanie Twierdzy Kłodzko-część naziemna i labirynty, czas ok. 2,5 godz. Spacer po pełnej zbytków Starówce. Zwiedzanie: Rynek z kamienicami z XVII/XVIII w., neorenesansowy Ratusz, gotycki most św. Jana nad kanałem Młynówka, wyspa Piasek, monumentalny kościół Wniebowzięcia NMP i kościół OO. Franciszkanów. Przyjazd do hotelu. Czas na gry i zabawy. Kolacja. Nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przyjazd do Wrocławia. Zwiedzanie z przewodnikiem zabytków Starego Miasta.Wejście do Muzeum Sztuki Muzeum Sztuki. Zapoznanie się z prezentacjami multimedialnymi rozszerzającymi wiedzę o Panoramie Racławickiej, jej twórcach i losach, szczegółach konserwacji oraz innych europejskich panoramach. Podziwianie Panoramy Racławickiej – wielkiego malowidła (15×114 m.) namalowanego przez 9 malarzy w 100 rocznicę Insurekcji Kościuszkowskiej. Powrót do Krakowa w godz. wieczornych.